HİPNOZ TRAINER

HİPNOZ NEDİR: Yaşamımızda neyi neden yaptığımızın kaynakları bilinçaltındadır. Bilinçaltı kaynakları kullanarak duygu ve davranışlarımızı yöneten yanımız ise bilinçdışıdır. Değişim gerçekleştirebilmek ,öğrenilmiş çaresizliklerden kurtulabilmek için bilinç, bilinçaltı ve bilinçdışı zihinlerimizin dilinden konuşabileceğimiz uyku yada uyanıklığın dışında farklı bir (Hipnotik Uyku) zihin seviyesidir.
Hipnoz bilinçli zihin ile bilinçdışı zihnin diyaloğu, tanışması ve güç birliği yaparak sorunları çözdükten sonra bütünleşmeye doğru yol almasıdır.
Psikolojik bir çok sorun ve rahatsızlık içsel kavram ve inançlarımızın bir sonucudur ve bir çözüm bulma girişimidir. Eğer en içsel duygularımızı ve inançlarımızı tanımaya, kabul etmeye ve değiştirmeye gönüllüysek, sorunlarımıza daha yapıcı çözümler bulabilir ve rahatsızlıktan tamamen kurtulabiliriz.


HİPNOZ BİZE NE KAZANDIRIR ?


 Kişinin bilinçdışını pozitif önermelere açarak, kişinin kendine olan güvenini, kendine verdiği değeri, kendine olan sevgisini arttırır ve hayatta başarıyı getiren davranış kalıplarının oluşmasını ve pekişmesini sağlar. 


 Psikolojide Hipnoz

Bireyin, kendi sorunlarından ve bu sorunların oluşturduğu çeşitli alışkanlıklardan ve psikosomatik rahatsızlıklardan kurtulmak amacıyla kullanılır.Doğduğunuz andan itibaren size söylenen sözcükler doğrudan bilinçdışına gider. Cısss la başlayan ve elleme, dokunma, yapamazsın sözcükleri bilinçdışına öylesine yerleşir ki, büyüdüğünüzde becerememe, başaramama düşünce ve davranışlarını oluşturur. Yetişkin biri olduğunuzda bu özellikler gelişir ve özgüveninizi yitirirsiniz. İşte hipnozla bireyin edinmiş olduğu bu yanlış telkinlerin yerine ona özgüvenini kazandıracak telkinler verilir.